Jasanky? Co se Vám vybaví? U mne to jsou začátky mého lyžování. I když to není zas tak dlouho, co jsem se učil lyžovat, ale jen asi 65 let. Je jasné, že úplné začátky jsem nezažil. V sobotu 22.1.2022 jsem si to připomněl. Jelo se v Olešnici 1. mistrovství republiky na jasankách. A bylo mezinárodní - účastníky byli i lyžníci ze Slovenska. Jel se paralelní slalom v různých kategoriích od dětských, přes ženy po muže. Specialitou byla také jízda na dvojitých lyžích - na vysvětlení: jeden pár lyží, ale dvě osoby na nich . Každá z těch osob má vlastní vázání. Uskutečnil se i závod na těchto lyžích. Rozdalki si to mezi sebou rodiče a děti. Těmi rodiči byli Michal a Zdeněk (organizátoři) a dětmi byly jejich dcery. A kdo myslíte, že vyhrál? Nejprve to vypadalo tak, že vyhrají otcové, ale pád před cílem je připravil o vítězství. Tak vyhrála děvčata. A závěr byl jasankros. Také zajímavá podívaná na to, jak se každý ze závodníků snaží vyrovnat s nástrahami tratě, která v té době už byla pěkně rozbitá z předchozích jízd. Tak málkdo dojel dolů bez bílého značení na oděvu. Specialitou bylo to, že po dojezdu poslední brankou si nemohli oddychnout, ale čekal je ještě výběh asi 20m do cíle. A tam bylo vidět, jak se každý snaží ještě předjet toho druhého... Ale jak jsem s účastníky mluvil, tak každý říkal, že je důležité se zúčastnit a užít si legraci. Fotek je hodně, ale doufám, že si každý něco vybere.
V případě zájmu o fotku mne prosím kontaktujte na mail: klinsky@klinsky-elektro.cz, kde potřebuji uvést číslo fotky. To najdete pod písmenem i při popisu fotky.
Protože to u mne bylo spousta času, který jsem věnoval focení i následné úpravě fotek, budu chtít za fotku 50,-Kč. To bude za fotku v menším rozlišení. Za fotku v plném rozlišení budu chtít 500,-Kč.
Při dopisování přes mail uvedu číslo účtu, kam to poslat.
Dík za pochopení.
Tak Vás čeká necelých tisíc fotek. Doufám, že se u toho budete bavit stejně jako já, když jsem fotky upravoval. :)