V pátek 13.09.2019 se konal již 3. ročník Horského půlmaratonu a silničního běhu na 10 km v krásném prostředí obce Rajnochovice, okr. Kroměříž. Počasí nám letos opět přálo a bylo jako stvořené ke skvělým běžeckým výkonům. Na trati o délce 10 km (přesněji 10,5 km) zvítězil Jiří Novotný s časem 00:39:39 v kategorii MUŽI OPEN. V kategorii MUŽI UNITOP ČR zvítězil Roman Suchánek s časem 00:44:40. Kategorie žen a také i některých mužů se z důvodu organizačních problémů "protáhla" na cca 13 km. S touto délkou se nejlépe poprala v kategorii ŽENY OPEN Iva Karafiátová s časem 01:10:26. V kategorii UNITOP ČR zvítězila Sandra Zálešáková v čase 01:20:52. Na půlmaratónové délce zvítězil v kategorii MUŽI OPEN již potřetí po sobě Jan Lachnit s časem 01:44:53. V kategorii MUŽI UNITOP ČR do 35 let zvítězil David Felčír s časem 02:01:25. V kategorii MUŽI UNITOP ČR 35-99 let zvítězil Stanislav Široký s časem 01:45:52. V kategorii ŽENY OPEN zvítězila Marcela Králová s časem 02:34:22 a v kategorii ŽENY UNITOP ČR doběhla nejlépe Lenka Cupalová s časem 02:38:33. Všem vítězům gratulujeme a těšíme se na další ročník v roce 2020.