V sobotu 14.novembra 2015 sa vo večerných hodinách v našom Kultúrnom dome uskutočnil Tanečný dom zameraný na výučbu goralských tancov z Hladovky a Suchej Hory a tancov z Čierneho Balogu. Táto akcia sa v regióne Orava konala po prvý krát a zámerom podujatia bolo zábavno-edukatívnou formou zvýšiť záujem o ľudovú kultúru v regióne všetkých vekových skupín.
Podujatie za účasti viacerých sponzorov zorganizovalo OZ Vjecna a OZ Kapce v spolupráci s obcou Hladovka a miestnym spolkom Červeného kríža.
Lektormi goralských tancov boli Jakub a Michaela Santrovci a tance z Čierneho Balogu vyučovali Alfréd Lincke a Martina Kupcová.
Na úvod sa prítomným predstavil Detský folklórny súbor Goral z Hladovky, ktorý už niekoľko rokov pracuje pod vedením Anny Harmatovej. Potom sa už "do práce" pustili lektori za výdatnej podpory Goralskej muziky z Hladovky a tance z Čierneho Balogu doprevádzala ľudová hudba FS Magura z Kežmarku. Keď sa o konaní Tanečného domu v Hladovke dozvedeli aj naši poľskí susedia, hoci dopredu neohlásení, prišli si zahrať niekoľko piesni do tanca aj oni. Po samotnej výuke nasledovala voľná ľudová zábava, ktorá sa končila pár hodín po polnoci. Myslíme si, že kto bol, neoľutoval, veď nakoniec posúďte sami, pozrite si fotografie a presvedčte sa na vlastné oči.