Památka inspirovaná pařížským nádražím
Fantova budova je jednou z nejvýznamnějších secesních staveb na území České republiky. Zároveň je také již od roku 1976 českou největší secesní nemovitou památkou.
Výjimečná stavba vznikala mezi lety 1901 až 1909. Fantův návrh byl svým hmotovým rozložením (ústřední hala s bočními křídly) inspirován Severním nádražím v Paříži, které bylo ve 2. polovině 19. a začátkem 20. století vzorem pro mnoho evropských nádraží. Interiéru největší secesní památky se tak v co největší míře navrátila její původní historická podoba.
Při opravách citlivá péče byla věnována mj. nádherným původním vitrážím, keramickým mozaikám, dřevěným rámům oken i dveří a podlahám. Restaurátoři během renovace odkryli zlacený státní znak první republiky, který se nacházel pod vrstvami dalších nepůvodních nátěrů. Celému prostoru dominuje velkolepý Fantův sál, který slouží jako multifunkční prostor pro pořádání kulturních a společenských akcí. Navazuje na něj Sloupový sál, tzv. business lounge s barem, menší salónek pro uzavřená jednání a výjimečný dvoupatrový prostor s kavárnou se vstupním foyer ze severního podchodu. Kulturní sály jsou s centrální částí hlavního nádraží propojeny bohatě zdobenou chodbou, která své návštěvníky okouzlí nejen replikami dobových světel, restaurovanými klenbami a štuky, ale především bohatou florální výmalbou.