❤️❤️❤️ Smutné rozloučení s milovaným kocourkem Batmankem Srdíčkovým ❤️❤️❤️

Vážení a milí kočičí přátelé, přinášíme velmi smutnou zprávu. V nejvyšší úctě a lásce jsme požádali Velkou Kočku, aby k sobě povolala nádherného a milovaného kocourka Batmanka, jehož útulková pozemská cesta byla naplněna. Útulkovou historii naleznete zde: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=taxonomy/term/1017. Nádherný Batmanek odešel do světla pro dramaticky se vyvíjející potíže nekontrolovaného vylučování.

Nádherný kocourek Batmanek původem z Mostecka měl za sebou ohromný příběh. Milovaný kocourek byl vídán v původní lokalitě, jak za sebou tahá zadní tlapičky. Situace byla dramatická, nedařilo se jej určitou dobu odchytit, ale po čase byl odchyt úspěšný a kocourek putoval do srdíčkového útulku. Rtg potvrdily diabolku uvízlou v páteři, kterou však nebylo možné operativně odstranit. Řešili jsme také problematickou ledvinu, o kterou nakonec Batmanek přišel stejně tak jako o nefunkční ocásek. Vše, čím si kocourek prošel, snižovalo jeho životnost. Jedno očičko kocourkovi často slzelo, protože měl ucpaný slzný kanálek, ale to byl nejmenší problém. Na zadní tlapičky se časem začal zvedat, ale pro vážné poraněnou páteř částečně nekontrolovaně vylučoval a zadní tlapičky jej neposlouchaly na plných 100%. Při chůzi našlapoval na celé plošky nikoli jen na pacinky. Horší a lepší vylučování šlo ruku v ruce s oslabeními, která chlapeček v průběhu času prodělával. Věděli jsme, že je kocourek oslabený, a proto jej často kontrolovali veterinární lékaři. Největším problémem bylo nekontrolované vylučování, nutné bylo udržovat hovínko ani ne tvrdé a ani ne průjmové, stačil lehčí problém a střívka byla okamžitě rozhozená. Nádherný Batmanek začal postupně užívat kortikoidy, která mu stabilizovala funkci střev. Dětské pleny kocourek nenosil, neboť by měl zanesený zadeček, což by v jeho případě byla další vstupní brána infekcí. Kocourkův zadeček jsme pravidelně čistili, holili a ošetřovali. Péče o Batmanka byla velmi náročná, ale naplněná a láskyplná.

Zdravotní stav milovaného Batmanka šel postupně dolů, čím dál častěji jsme řešili záněty v tělíčku, čím dál tím častěji jsme stabilizovali kocourkovo kakání a říkali jsme si, že až nastane čas, s láskou situaci přijmeme. Jednoho dne přišlo výraznější oslabení a stalo se tak před pár dny. Taková oslabení sem tam přicházela a už jednou byla situace velmi vážná. Kocourkovi byla provedena krevní zkouška, která potvrdila zánět. Batmanek dostal ke stávajícím lékům antibiotika a šlo se dál. Při další veterinární kontrole byl zánět mírnější, ale výraznější byla anémie. Obě kontroly probíhaly v útulku. Hned následující den po poslední kontrole přišla teta v ranních hodinách do pokoje Maxíčka a viděla, že milovaného kocourka neposlouchají zadní tlapičky. Maličko popošel, protáčel tlapičky na stranu a to byl signál pro výjezd na kliniku. Na klinice proběhlo vyšetření, Batmanek dostal speciální infuze i potřebné léky a odjel společně s námi domů do útulku, kde zůstal na hospitalizaci. Kocourkův zdravotní stav se na chvíli zlepšil, zadní tlapičky začaly fungovat o něco lépe a dokonce i papal. Jenže netrvalo dlouho a zdravotní stav se opět začal hroutit. Anémie se prohlubovala, střívka začala vypovídat službu a my jsme se po společné a vážné úvaze rozhodli, že milovaného Batmanka pustíme do světla, aby dostál věčného klidu, protože další pozemský život už by byl jen trápením.

I kdyby člověk popsal deset stránek papíru, nevydá to za fyzickou přítomnost u milovaného zvířátka a sledování jeho zdravotního stavu. Přichází hluboké prožitky, souznění duší, pohledy z očí do očí i telepatické myšlenky. Následně přichází smíření, pochopení a vzácné vzpomínky.

Srdíčkový útulek prosvětlilo nádherně jasné vanilkové světlo, na chvíli zastavil se čas, kočičí kamarádi utichli a pozvedli hlavičky vzhůru. Milovaného Batmanka svíčka života pomaličku dohořívala, plamínek už byl téměř neviditelný jako ta nejvzdálenější hvězdička na noční obloze. Všichni srdíčkov