Colored Labels
Keywords (5)
2021 2022 CP MTB XCO ZADOV Milan Zejdlik MZFoto
Třetím dílem pokračoval na šumavském Zadově Český Pohár MTB XCO.
Zdejší náročná přírodní trať vedená v okolí sjezdovky "U Horejšů" jako vždy prověřila připravenost všech závodníků.

Na startu se navíc sešla silná domácí i mezinárodní konkurence včetně několika velmi zvučných jmen:
Novozélanďan Anton Cooper (Trek Factory Racing XC), v českém poháru tradičně startující stájový kolega Ondy Cinka - polský bajker Bartolomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team)
a také dvojice špičkových světových maratonců Georg Egger (Speed Company Racing) - vítěz letošního ročníku Cape Epic a náš Martin Stošek (Canyon Northwave MTB), který na letišním Epicu skončil těsně druhý ......

Na startu samozřejmě nechyběla ani početná ekipa závodníků Jaroslav Kulhavý Cycling Teamu, která se opět postarala o řadu pěkných výsledků....

Nejvíce radosti nám udělala 2. místem v kategorii juniorek Karla Nováková 🥈. Její letošní vyrovnané výkony jí vynesly nominaci do reprezentačního týmu na Světové juniorské sérii a i zde na Zadově svou dosavadní formu potvrdila.
Další naše medailová naděje byl kadet Pavel Šumpík. Ten však měl v průběhu závodu na trati defekt a po jeho opravě a následné stíhací jízdě to na lepší než 4. místo nedalo 🥔.
Velmi slušný závod odjel v kategorii starších žáku Jakub Panuš. V závodě dlouhém skoro jako měli kadeti, prvoročák Kuba vybojoval celkově 11. místo a ve svém ročníku byl nejlepší 👏.